WhatsApp
WhatsApp
  • 05445859553

05445859553

Haber Detayı

DOĞAYA DÖNÜŞTE YENİ NESİL TURİZM

26 Aralık 2021, 12:25
DOĞAYA DÖNÜŞTE YENİ NESİL TURİZM

DOĞAYA DÖNÜŞTE YENİ NESİL TURİZM

    Pandemi süreci ile beraber hepimiz aslında bilinçaltımızda var olan o gerçekle yüzleşmedik mi? Akan zaman, hızlı şehir yaşantısı kendimizi dönüştürme adına yaşadığımız tüm o sıkıntılı süreç... İşte o an hem kendi içimizde hem de yaşadığımız yerde doğaya dönüşe karar verdik. Yeni yerler keşfetme adına çıktığımız yolda, kısa zamanda birçok aktiviteyi deneyimlemek aynı zamanda dinlenmek belki biraz da eğlenmek ama en önemlisi yeni anılarla hayatımıza renk katmak istedik.

 Kinya Bungalov Otel -Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin , RİZE

 

 

 

      Son dönemlerde eko turizm ya da doğa turizmi olarak adlandırılan bu yeni trend de doğa ile konforu birleştiren konseptler çeşitlenmeye başlamıştır. Bu kapsamda doğaya dayalı aktivitelerin doğa ile uyumlu yapılar ile her türlü konfor içeren konseptleri popüler hale gelmiştir.

 

 

       Çevreye duyarlı olmasının yanında görsel anlamda da doğa ile iç içe olan bu konsept tasarımlarının son yıllarda öne çıkan şekli de bungalov evlerdir. Bungalov evler ülkemizin doğası ile bütünleşirken her türlü doğa şartlarında tatil yapma imkanını da bizlere sunmaktadır.

 

    Ülkemizin tasvir etmede güçlük çekeceğimiz güzellikteki bölgesi Karadeniz de yer alan Fırtına Vadisindeki Kinya Bungalov Otel bizlere aradığımız tüm ihtiyaçları tek çatı altında sunmaktadır. Tesis Fırtına Vadisine cephe olup, hayran bırakan manzarası ile ev ortamı tarzındaki bungalov odalarında lüks ve rahatlığı birleştirmiştir.

 

 

 

 

GOGALAY Turizm İşletmeleri bünyesinde yer alan tesis ağaç tasarım ürünü bungalov ev konsepti ile hizmet sunmaktadır.

 

 

Klasik tatil anlayışından ziyade aile işletmesi konumundaki tesiste kendi eviniz rahatlığında konaklama yapabileceksiniz. Ocakta her daim sunuma hazır üstelikte ikram olan taze çay eşliğinde oda manzaranızın tadını çıkaracaksınız.

 

 

 

Tesis içerisinde belki de yeni nesil turizm konseptlerinin öncülerinden olacak kişiye özel seyahat rehberliği hizmeti de verilmektedir. Karadeniz coğrafyasını ve görülmeye değer yerlerini ele aldığımızda çok fazla yer karşısında kısıtlı zaman ile karşı karşıya kalırız. Tabi tatil öncesi  planlama yapılması mümkündür ama çoğumuz bunun için ya zaman bulamayız ya da nasıl bir araştırma yapılacak bilemeyiz. Bu noktada günümüzde zamanın değeri de dikkate alınarak turizm şirketlerince kişisel seyahat rehberlik hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

    Gittiğimiz yerlerde genel olarak bu hizmetleri toplu olarak alma adına tekrar bir araştırma yapılması gerekir. Ancak Kinya Bungalov Otel ve Gogalay Turizm bunları tek bir çatı altında bizlere sunmaktadır.

 

Otele giriş yaptınız andan itibaren başta bölge olmak üzere çevre de görülmeye değer tarihi ve doğal yerler tarafınıza aktarılarak sizin belirlediğiniz saat aralığı ve süreler kapsamında size özel bir tur programı organize edilir. Rehber eşliğinde yapılan tur içerisinde bölgenin yerel lezzetleri ile eşsiz bir damak şöleni yaşayabilir, kültürel değerlerine dair aktarılan bilgiler ile de bilgi daracığınızı geliştirebilirsiniz.

 

 

      

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öte yandan Gogalay Turizm tarafından günlük olarak düzenlenen Palovit Şelalesi, Ayder Yaylası, Pokut Sal Yaylaları, Gito Badara Yaylaları, Huser Yaylası Bulut Denizi, Harem Köyü Çeçeva turlarına otelinizden de katılım sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ayrıntılı bilgi için bkz. www.gogalay.com.tr

 

 

Tatil anlayışında macera olanlar içinse Fırtına Deresinde rafting ve zipline da deneyimlemenizi mutlaka öneririm. Karadeniz’ in deli çocuğu Fırtına Deresinde yapacağınız rafting sizlere unutulmaz anılar sunacaktır. Ayrıca dere etrafında kurulan zipline alanlarında kendinizi sonsuz yeşillikte uçuyor gibi hissedeceksiniz. Kinya Bungalov Otel de konaklamanız sırasında oluşturabileceğiniz bireysel seyahat rehberliğinize ücretsiz danışmanlık eşliğinde bu aktiviteleri de eklemeniz mümkündür.

 

Karadeniz’e gelip de muhlama yememek olmaz tabi ki… Tüm yorgunluğunuzu atacağınız Kinya Bungalov Otelin yeşile buluşan terasında bölgenin organik ve doğal ürünleri ile kahvaltınızı yapabilirsiniz. Tesisin kendi birebir ve yöresel istihdama da katkı sağlayarak el emeğiyle üretmiş olduğu doğal ürünler ile hazırlanan kahvaltınızdan evinize de mutlaka götürecekleriniz olacaktır. Bu anlamda tesis bünyesinden de temin edebileceğiniz gibi www.megalay.com.tr üzerinde de online sipariş verebileceğiniz ürünler ile Karadeniz deneyiminizi her daim evinizde de hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Gogalay Turizm İşletmeleri, nesillerden gelen Karadeniz kültürü ile birçok alanda devam ettirdikleri hizmetleri ile gelişen ticari hayatlarında kurumsallaşmaya ve marka değerlerine verdikleri önemle dahil oldukları her hizmeti titizlikle sunmaktadırlar. Özellikle pandemi süreci boyunca her türlü yasal önlemin dışında tesis içerisinde misafirlerin konforu da dikkate alınarak düzenlemeler yapılmıştır.

 

 

Küreselleşen dünya bir yanda da küçülerek bireyselleşmektedir. Yoğun çalışma ortamı hepimizi birbirimizden uzaklaştırırken her daim geçmişe de özlem duymamıza neden olur. Hepimiz ufak bir soba etrafında kestane kokusu ile samimi sohbetlere özlem duyarız. Kinya Bungalov Otel çalışanları sınırsız ikramları ve aile tarafından işletilmesinin de katkısı ile bizleri ailelerinden bir parça olmaya davet etmektedir.

 

 

 

 

 

Kinya Bungalov Otele Rize'nin Ardeşen ilçesinden Çamlıhemşin'e giden yol üzerindeki Dikkaya Köyü mevkiinden yönlendirme tabelaları ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca her saat başı Çamlıhemşin'den ulaşım sağlamanız da mümkündür. Bu seçeneklerin yanında Trabzon Havaalanından da otel ile anlaşmalı olarak araç kiralamanız mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kinya Bungalov Otel hakkındaki kullanıcı yorumlarına göz atarsak,

 

Yusuf Bey ‘Öncelikle hotel sahibi Halis Abi ilgi alakası ve hoşgörüsü ile nadir bulunabilecek insanlardandaha sonra manzarası eşsiz bölgenin kesinlikle en iyisi yemeklerine de hayran kaldık 5 gece 6 gün misafir olduk ve en yakın zamanda tekrar Antalya dan geleceğiz ‘

 

Gönül Hanım, ‘Eşimle 6 gece konakladık hem iş yeri hem de çalışan arkadaşlar o kadar kibar ve o kadar ilgililer ki hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Kahvaltı da herşeyin tadına bakmak isterseniz zaten doyarsınız, yemekler çok lezzetliydi ayrıca daha masanıza oturmadan ikramları peşine getiriyorlar ve çok güzel çayı var bir Erzurumlu olarak en ihtiyacımız olan o,odalar harika huzur verici renk tonu iç açıcı ve hijyen olarak çok temiz pandemiye uygun düşünülmüş çoğu şeyi gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kinya ailesine tekrar teşekkürler.’

 

Kinya Bungalov Otel yorumları o kadar muazzam ki gelmeden mutlaka göz atmanızı öneririm.

 

İşte şimdi sizleri Kinya Bungalov Otele, muhteşem bir tatile ve bulutlar üzerinde süzülürken hayallerinize eş değer bir deneyime davet ediyoruz….